Hıcın

Üyeler
 • İçerik sayısı

  149
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

3 Orta

Hıcın Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 26-02-1976

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  Ankara

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

404 profil görüntüleme
 1. Tozkoparanda Ferdi Ve Takım Maçları

  Istanbul'da turnuva olduğu zaman yazabilirmisiniz. 2 hafta sonra Istanbul'a taşınıyorum. Umarim düzenli antreman yapma imkanim olur.
 2. Ben nasıl oynuyorum ? 1- Bir tarafında uzun pütür veya anti varsa genellikle bu lastiklerin bulunduğu tarafa uzun-kısa oynarım, arada diğer tarafa uzun veya kısa top veririm. 2- Kesinlikle cafcaflı servis atmam. Kısa düz kesik, uzun düz kesik, kısa-uzun boş toplar, veya düz ileri servisler, yan falsolu servis atınca dönüşü çok daha kötü olabiliyor. 3- Bu lastiklere karşı en rahat oyun tarzı şutoptur, topspin veya fast spin çektiğinizde geri gelmemesine özen gösterin... 4- Sürekli pütür ve anti tarafına oynayınca karşıdaki oyuncu muhakkak FH'ni geniş tutmaya çalışacaktır, size de geniş FH'den spinle sayı alma veya pütürün olduğu tarafa oyunu yıkma kalacaktır. Şimdilik aklıma gelen bunlar, iyi oyunlar. 5- Setlerin 4-3, 3-2 bitmesi oldukça normal sayılır, bu durum siz alışıncaya kadar devam eder, sonra arkadaş düz lastiğe geçmeye karar verir.
 3. Donic Acuda S2 & Yasaka Rakza 7

  Acuda 2 yi 1 sene kullandım ama uzun yazmak için şu anda vaktim yok, beklerseniz pazartesi yazarım. Çok iyi bir lastik.
 4. 1.8 mm Donic X3 2.00 Stiga Magna TS2
 5. İşin aslı şudur, her yıl İl Müdürlüklerine hedef verilir ve İl Müdürlükleri hedefi tutturabilmek ve başarılı olduklarını gösterebilmek için lisan çıkartabilecekleri insan ararlar, tamamen istatistik için yapılmış bir durumdur, bir çoğu masa denince akıllarına yemek masası gelen emmilerinin dayılarının oğludur, özellikle taşrada bu iş bu şekilde yapılır. Yazdığım hususlar, isimlerini açıklamayacağım 3 ilin müdürüyle yaptığım sohbetin sonucudur.
 6. Donic Silver Yerine ?

  Stok yapmak ta aklıma geldi aslında ama lastiğin bayatından bahsediyorlar (sanki ekmek mübarek), bu sebeple karar veremedim. Öyle bir şey yoksa eski lastiklerle devam edebilirim.
 7. Donic Silver Yerine ?

  Turushan bey; F3 bigslam övdükleri bir lastik, hiç denemedim ama listemde olan 2 lastik var, biri F3 bigslam diğeri Aurus Sound, tavsiye için teşekkürler. Diğer lastiklere de alışılabilir tabi ama uzun zamandır bu lastiklerle oynuyorum ve çok memnunum. Farklı tavsiyelerinizi de bekliyorum.
 8. Donic Silver Yerine ?

  Donic Silver üretimden kalktığından dolayı devam etmiyorum, yazımda bunu belirtmemişim. Omega2 güzel lastik aslında ama 1.8 mm maalesef üretilmiyor, 2.0'ını sadeceFH içn düşünebilirim ama benim için silverin yerini tutacak bir lastik değil.
 9. Donic Silver Yerine ?

  Çok lastik denesem de bu lastiğe benzer bir lastik henüz bulamadım, birebir'e yakın alternatifini bilen varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim. Oyunum masa başı allround, BH blok, şut, spin, topspin (kesik yok gibi), FH spin, tospin, az şut. Masadan fazla açılmıyorum, sert lastikleri ve topu çok tutan lastikleri beğenmiyorum ( belki de sebebi çok antreman yapamamam) Silver lastiğini denemiş veya oynamış olanların lastik tavsiyesinde bulunmasını rica ediyorum. Donic X3 bu lastiğin ikamesi olarak çıkarılmış olsa da maalesef yanından bile geçmiyor, sünger fazlaca yumuşak ve üstü daha az topu tutuyor. Topu süngere gömmek istediğinizde hemen tahtayı buluyorsunuz. Xiom Vega da his sorunu var, orta yumuşak olarak geçiyor ama yeterli spin üretemedim, Xiom elite tamamen spin üzerine odaklanmış, atışı fazla yüksek. BH bloklarda topu çok kaldırıyor. Acuda2 , çok iyi bir lastik alternatifi olamasa da idare eder işte ama aradığım bu lastik değil. omega 2 europen , beğenmedim. boost ts, davranışı çok garip, topu belli bir süreden sonra aşağıya düşürüyor. Aurus Sound (Merak ediyorum) Denedikleriminin bir kısmını yazdım, yardımcı olabilirseniz sevinirim Aradığım özellikler kısaca: 1-Üstü yapışkanlı olmayacak 2-Fazla zıplak olmayacak 3- Çok yumuşak olmayacak, orta sertten biraz daha yumuşak süngerli olacak. 4- Üst lastik topu tutacak ancak ısırır gibi tutmayacak 5- Spini sünger vasıtasıyla üretecek. 6- Kontrolü ve hızı dengeli olacak Teşekkürler.
 10. Kalın lastiklerin raketin ağırlığı arttırdığını ve hızlı hareket etmenin önüne geçtiğini, kalın lastiklerde kontrolün azaldığını ve tahtayı hissetmek için hızlı vuruşların yapılması gerektiğini düşündüğümden ve özellikle iyi ve sık antreman yapma imkanı olmayanların ince lastik kullanmalarının daha doğru olacağını düşündüğümden ince lastikler kullanıyorum. Kullandığım lastikler 1.8 mm ile 1.9 mm, ara ara 2.00 mm çıksam da tercihim değil. Forumda genellikle kontrol için kalın lastik yavaş tahta önerildiğini görüyorum, bir önceki sayfada yazıldığı gibi ( kimin yazdığını hatırlamıyorum, özür) tahtanın hızından çok karakteristiğini bilmek ve alışmak daha mühim. Benim tercihim kontrol edilebilecek hızda tahta (Photino kullanıyorum) üzerine ince lastikler hem daha kontrollü oluyor hem de çeşitli oyun varyasyonlarına imkan tanıyor, şöyle ki, kalın lastiklerle daha çok spin ağırlıklı oynamak gerekirken ve blok yapmak biraz daha zorken ince lastiklerle kontrol müthiş artıyor, tahtayı çok iyi hissedebiliyorsunuz, tahta karakteristiğini daha iyi yansıtıyor,blokları yakın, uzak, sağ sol ve çeşitli yan spinli olarak geri döndürebiliyorsunuz, genelde çok daha rahat şut yapılabiliyor, servis karşılama da kolaylık sağlıyor, spinden biraz ödün verilse de gayet dolu spin de yapılabiliyor. Tabi bu durum oyun stilim olabilir ama yazdıklarım tabiki üst düzey oyuncular için değil. Sadece kendini geliştirmek isteyen, gelişmesini tamamlamadığına inanan, daha çeşitli ve farklı vuruşlar yapabilecek, yoğun spin kullanmak ihtiyacı hissetmeyen ve hızlı ama kontrollü oyun tercih edecek oyuncular içindir, şahsi düşüncelerimdir. Tercihim ve tavsiyem kalın lastik yavaş tahta yerine, hızlı tahta ince lastiklerdir. (Lastiklerin of+,of- , All olmasına, sert veya yumuşak olmasına, atış açısına değinmedim, bir çok varyasyon var).
 11. Haifu Shark Iıı Pembe Sünger

  Umur bey 99 dolar yazmış, bu fiyat Tenerg'den oldukça fazla değilmi?, Turushan bey de "Tenerg'e o kadar para vermektense" yazmış, acaba farklı lastiklerden mi bahsediliyor, Türkiye'de satan neresi var, teşekkürler.
 12. (Yanlış hatırlamıyorsam)orası Tuva, sibiryanın alt tarafında Türklerin ilk vatanı, dünyanın merkezi orada.
 13. Donic lastikleri kaliteli ancak fiyat avantajını yitirmiş durumda. Şu anda lastik fiyatları eski uygun fiyatların yanından bile geçmiyor.
 14. Çok agresif bir kombinizasyon olur, seviyeniz üst düzey değilse her açıdan sıkıntı yaşarsınız.
 15. Raket Tavsiyesi.

  Hocam hangi ildesiniz, daha önce kullanmış olduğumuz ve yine de oldukça iyi durumda olan (az kullanılmış)lastik ve tahtalar var elimizde, ücretsiz olarak yapıştırıp gönderebilirim, sadece oyununuz hakkında bilgi verin, size uygun bir ekipman oluşturmaya çalışayım, iyi günler.