mhcvx90av

Üyeler
 • İçerik sayısı

  180
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  6

Topluluk Puanı

46 Çok İyi

3 Takipçi

mhcvx90av Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 26-06-1973

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  Tokat
 • İlgi alanları
  Bilgisayar, müzik, spor...

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

1.732 profil görüntüleme
 1. Donic Waldner Senso Carbon JO Limited tahta (79 gr) Yasaka MarkV HPS (siyah, maks) Yinhe Saturn Pro Soft (kırmızı, maks) Tahta ve lastikler yeni alınıp bir iki kez kısa bir süre denenmiştir. Neredeyse sıfır ayarındadır, el kiri dahi yoktur. Hafif (169 gr) ve hisli bir kombidir. Kombi olarak satılıktır, kombinin yanında bu tahtaya göre kesilip sadece 1 kez denenmiş Friendship 729 FX Blue Sponge siyah lastik (poşetteki son iki resim) hediye olarak verilecektir. Fiyatı 300 lira (kargo alıcının). Pazarlık ve takas yoktur.
 2. Ayakkabı Tavsiyesi

  Bu arada umulmadık bir anda burada bir spor malzemesi satan yerde Asics Jel Upcourt ayakkabı buldum. 42,5 numara uydu ayağıma ve hem uçtan hem de yandan gayet rahat oldu. Ancak şunu söyleyebilirim; daha önce Joola Turn ayakkabı kullanmıştım ve ayağımı mükemmel sarmıştı, çok hafif olduğu gibi yumuşaktı da. Bugün antrenmanda denedim Asics ayakkabıyı, kauçuk taban sert hem de kalın ayrıca ağır da geldi bana. Ayaklarım çalışırken çok ağır kaldı gibi sanki, zaman darlığı nedeniyle doğru dürüst ısınamadım belki o yüzdendi. Eve gediğim de ayakkabıyı tarttım, 615 gr geldi. İmkanım olsaydı daha hafif ve esnek olan aynı zamanda sadece masatenisi için üretilen ayakkabıları tercih ederdim ama onca araştırmama rağmen hesaplı ve ayak numarama uygun olanını bir türlü bulamadım.
 3. Ayakkabı Tavsiyesi

  Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Bütçe denkleştirebilirsem önceliğim Mizuno olmazsa Asics almayı düşünüyorum.
 4. Ayakkabı Tavsiyesi

  Masa tenisinde kullanmak için ilk ayakkabımı, sanırım bundan 7 yıl öncesinde almıştım, Joola Turn modeli (42 numara). Gerçekten de kalıbı tam oturan, hesaplı, hem çok hafif hem de kavrayışı (ayak ve yer olmak üzere her iki açıdan da) çok güzel olan bir modeldi. Ara ara altı tam kauçuk olmayan ayakkabılarla oynadığım da ayakabıların oyun kalitesi yönünden bana bir faydası olmadığı gibi zararı oldu da diyebilirim. Her ne kadar, oynadığımız ortamlar zemin olarak iyi olmasa da kauçuk tabanlı güzel bir ayakkabı almak istiyorum. Ayakkabı numaram hem günlükte hem de spor türünde 42 olup birazcık taraklı bir ayak yapım var, kilom da sanırım 90 a yakın. Antrenmanları da hafta da 2 ya da 3 kez yapıyoruz, bulunduğumuz il itibariyle yılda bir kaç defa ancak turnuva oluyor ve bir de tabiki forum buluşması var. Malum değişik marka (Mizuno, Asics, Yasaka, Joola gibi..) ayakkabılarda özellikle kalıp farklılıkları insanı tedirgin ediyor, küçük gelse problem büyük gelse yine problem. Arkadaşımın yeni aldığı 43,5 numaralı Asics ayakkabıyı denedim uçtan 2 parmak büyük geldi ve açıkçası da Joola dan aldığım tadı alamadım, diğer yandan piyasada da (ekipman alışverişi yaptığımız yerlerde) pek numaram kalmadı. Eh, Tokat ta deneyip de alabileceğim pek yer de yok, ayrıca çok sık kullanamayacağım bir ayakkabıya bir sürü para vermek de istemiyorum. Bu nedenle siz deneyimli arkadaşlarımdan, yukarıda yazdığım bilgiler ışığında (detaylı ve alternatif bilgileri içeren) tavsiye bekliyorum.
 5. Hazır Raketle Ne Kadar Oynamalı?

  2004-2005 li yıllardı sanırım, ben de internet üzerinden o zamanın parası ile 155 liraya 5 yıldız Stiga hazır raket almıştım. Raket aldığımın ikinci günü bu siteden Saadettin SALMAN ile tanıştığımda bana aynen şunu demişti, "Piyasadan en iyisi diye satın aldığın hazır raket, en kötü durumdaki pro ekipmanın (kombi ya da Bilal kardeşimin dediği gibi aynı anlama gelen toplama) yerini tutmaz". İşte o söz üzerinden bir gün bile geçmeden aldığım o hazır raketi kendi arkadaşlarımdan birine burada (Tokat ta kendi oynadığımız yerde) yarı fiyatına vermiştim. Çünkü; Saadettin abi aynı zamanda, yeni aldığım o hazır raketi bu forumdan hiç kimsenin almayacağını da söylemişti. Ve ben o günden sonra pinponcu olmayı bırakıp, masatenisi oyuncusu olmaya ve bu oyundan gerçek tadı almaya başlamıştım. Bütün bunlardan senin de anlayacağın gibi mutlaka pro ekipman (kombi raket) almalısın. Bir tecrübe daha sana; sakın kendini oynadığın çevreye göre değerlendirerek iyi görüp çok hızlı ve güçlü ekipmanlarla başlama benim gibi. Önce şahin gibi araçlarla trafiğe kapalı yollarda şoförlüğünü geliştir sonra istediğin araçlarla asfalta da piste de çıkarsın. İşte; tıpkı şoförlük gibi masatenisinde de durum böyledir, önce acemiliğini tolere edecek uygun özellikte ekipmanlarla başlamalısın yoksa en üst seviyeden ekipmanla başlarsan hem gelişimin sağlıklı olmaz hem de oyun seviyen yeterince ilerlemez. Düşün ki; Butterfly Gergely, Mizutani Jun, Schlager gibi tahtalarla ve üzerinde çok hızlı lastiklerle oynadığım ilk yıllardan sonra yavaş yavaş duruldum ve eskiye oranla oyun yapıma daha uygun ekipmanlara geçtim.
 6. DENGELİ TAHTA

  Evet doğru hatırlıyorsun kardeşim, kullanmıştım onu ama açıkçası bir Extra Gatien gibi etkisi hiç olmadı, hafif kaldı yanında. Kontrol mükemmeldi ama güç ve his olarak hiç tatmin etmedi.
 7. DENGELİ TAHTA

  Ozan bey aynen dediğiniz gibi, geçen gün loop ta var dediğinizde arayıp konuşmuştum ama siteye resmini koydukları ürün (Yasaka Extra Gatien) yoktu. Ben de yurtdışından bulup bulamayacaklarını sormuştum. Sağolsun Ferhat bey İsveçten araştırıp bugün bana döndü. Yasaka Extra Gatien artık Yasaka Sweden Extra olarak üretiliyormuş. Üstelik bu tahtadan depolarında varmış (siteye koymamışlar). Ben de istedim tahtayı, e tabi AVX P500 de olacak elimde. Bu küçük tahtaları bırakıp diğer ALC, Omega TOUR u elden çıkarıcam artık.
 8. DENGELİ TAHTA

  Bu arada Samsonov Alphaların eski üretimi kafa yapısı olarak küçük, yeniler normal. Arkadaşlarım kullanırken burada denemiştim pek de hoşuma gitmedi. Oysa yıllar önce başka bir arkadaşıma aldığım eski üretim Samsonov Alpha tahta çok hoş gelmişti bana.
 9. DENGELİ TAHTA

  Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, eski üretimlerini bulamadığım için (Yasaka Extra gibi favori tahtalarımın) AvaloxP500 de karar kıldım. Daha önce ayrı ayrı zamanlarda olmak üzere 5-6 kez P700 kullanmıştım. Avalox serisinin bende bıraktığı bu etki nedeniyle, en azından eski üretim Yasaka (Extra Gatien) buluncaya dek P500 kullanıcam. İmzamdaki Xiom Omega Tourun sertlik ve hızından sonra bu tahta ve lastikler (imzada bulunan) daha uyumlu olur gibi geliyor bana.
 10. DENGELİ TAHTA

  5 katlı, yumuşak hisli ve özellikle de kafa yapısı hafif olan (lastik takıldığında bile ağırlık merkezi kafa tarafında olmayan) tahta tavsiyelerinizi bekliyorum. All+ veya en fazla Off- hızında kontrollü ve çok yönlü bir oyun tarzı için. (fh & bh spin, kesme, itme ve block; kısacası allround oyuna yatkın) Dediğim gibi en önemlisi ağır lastik takıldığında bile dengeli bir ağırlığa sahip ve yumuşak hisli olmalı, ağırlık merkezi kafa tarafına kaymamalı.
 11. Merhaba

  Açmış olduğun konuda beklediğin yanıtları almanı gönülden isterdim.Her iki tahtayı da deneyen ve kullanan birisi olarak öneride bulundum.Zaten tek başına tahta oyun tarzını belirlemez sanırım.Lastikler ile birlikte gerçek bir değerlendirme yapılabilir.

  Ben söz konusu şahsın en son yazdıklarından şunu anlıyorum.Teorik olarak derleme konusunda çok iyi olabilir.Ancak bu sporun en önemli özelliği uygulamadır.Yani sporcu tahta ve lastik ile antrenör gözetiminde çalışma.Ötesi sadece üretici katalog bilgisidir.Bunu da herkes okur zaten.Kişiye özel kasalarda saklanmıyor.

   

  Herşey gönlünüzce olsun

  1. mhcvx90av

   mhcvx90av

   Ben her ikiniz adına da çok üzgünüm, açtığım konudan dolayı bir tartışma ortamının alevlenmesine! Ne yapacağımı bilemedim. Keşke hiçbiriniz incinmeseydiniz, tahtanın da lastiğin de bir önemi yok benim için. Bu arada, dediğiniz gibi tek başına tahtanın lastiksiz bir anlamı olmadığı gibi aynı lastiklerle bile raketler her kişi de benzer tadı vermeyebiliyor. Oyuncu ve ekipmanı karakteristik özellikleri ile birlikte değerlendirmek gerek sanırım. İlginiz için teşekkür ederim.

 12. YASAKA GATİEN EXTRA

  İlle de yasaka olsun diye bir şey yok ama yeter ki, Gatien Extra nın hissine yakın yada benzer olsun
 13. YASAKA GATİEN EXTRA

  Yasaka Extranın modeli çok. 3D var, Sweden olanı var, classic olanı var? His olarak Gatien Extra ile aynı ya da yakın olanı deneyebilirim.
 14. YASAKA GATİEN EXTRA

  Evet, loop spor. Ferhat beyle görüştüm hatta sitede duruyor dedim. Sanırım siteyi güncellemeyi unutmuşlar. Stokta 4-5 tane vardı ama sattık dedi.
 15. YASAKA GATİEN EXTRA

  Teşekkür ederim kardeşim, arayıp sordum biraz önce, depoda olabilir dediler. Ama maalesef bulamadılar, yokmuş.