abdullahuslu54

Üyeler
 • İçerik sayısı

  14
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

2 Orta

abdullahuslu54 Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 23-08-1994

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  Sakarya

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

263 profil görüntüleme
 1. Temiz Ofansif Raket

  Merhaba, elimde satmak istediğim bir raket var. Raket sıfırdan farksızdır. Çok az kullanıldı, herhangi bir hasarı ve kusuru yoktur. Raketin parçaları; Lastik: Andro Rasant Beat 2.1 mm kırmızı ve siyah https://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=1100 Tahta: Tibhar Sensitec Sigma flared sap https://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=81 Raketin kalitesi ve çok iyi durumda olması sebebiyle fiyatı 320 TLdir.
 2. Etkili Servis Atamıyorum

  Etkili servis kullanımında önemli olan dışarıdan nasıl göründüğünüz değil topa verdiğiniz falso ve yöndür. Belki hareketi doğru yapıyorsunuz ama raketle topun temas anında gerekli sürtünmeyi veremiyorsunuz. Bunun dışında elinizdeki raketin malzemeleri sebebiyle etkisi düşük olabilir servisinizin. Yapmanız gereken birkaç video izleyerek bolca deneme yapmak.
 3. Cumhuriyetimiz 94 yaşında

  Geç de olsa Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Önemli değerlerden birisi ve sahip çıkmalıyız.
 4. Bayram Kutlaması

  Herkesin bayramını kutlarım :)
 5. Adapazari - Sakarya'da Masa Tenisi

  Sakarya ili Pamukova ilçesinde oynamak veya antrenman yapmak isteyen varsa yaz dönemleri eşlik edebilirim.
 6. Andro Rasanter (R & V) Serisi

  Bu lastikler hakkında fikir sahibi olan var mı? Özellikle R37 ve R42 nasıl?
 7. Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

  Yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim.
 8. Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

  Samsonov Alpha sanırım tam aradığım tahta ama kafa boyutunun küçük olması lastik sök tak durumlarında sorun yaratabilir. O yüzden onun muadili sayılabilecek tahtalar düşünüyorum. Avalox p500 hem fiyatı yüksek biraz hem de yumuşak hisli, bu hissin de yumuşak süngerli lastiklerle uyumsuz olduğu konusu ne ifade ediyor bilen var mı? Stiga offensive tahtalardan klasik,cr,wrb,nct gibi modeller var. Bunların hızları fazla mı gelir bilgisi olan var mı?
 9. Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

  Kullandığım tahtayı satacağım, vuruş teknikleri ve oyun bilgisi olarak belli bir seviyede olduğumu söyleyebilirim. Daha çok off- hızlarda, orta sertlikte, sadece ağaçtan oluşan 5 katmanlı tahtaları düşünüyorum. Antrenman açığımı kapattıkça sorun yaşamayacağımı düşünüyorum. Direk marka ve model şeklinde de önerebilirsiniz.
 10. Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

  Bu tahtayı düşündüm ama yumuşak hisli olduğundan yumuşak lastiklerle uyumunun ofansif oyun için pek iyi olmadığı şeklinde yorumlar okumuştum ancak ne kadar mantıklı veya doğrudur bilemiyorum.
 11. Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

  Herkese merhaba, öncelikle herkesin ekipman tavsiyeleri konusunda bıkkın olduğunun farkındayım. Konu kirliliği oluşturmamak adına forumlarda bolca araştırma yaptım ancak işin içinden çıkamadım. Bilgi ve tecrübelerinizle yönlendirirseniz çok müteşekkir olurum. Ben ilköğretim 6.-7. sınıf civarı bir hocam sayesinde masa tenisine başladım ve bu sporu baya sevdim. Hocam antrenman tekniklerine az çok hakimdi ve kendimi geliştirmemde payı büyük. Neyse daha sonra liseye geçtim ve asıl gelişimimi burada sağladım. Liseler arası turnuvalarda dereceye girdim daha sonrasında gençlik spor hocalarıyla beraber kulüp düzeyinde antrenman yapmaya başladık. İl içi bireysel ve takım turnuvalarına da katılmaya başladım ve onlarda da dereceler kazandım. Ancak lise sona geldiğimde sınav sebebiyle ara vermek durumunda kaldım ve ne yazık ki üniversitenin ilk yıllarında da devam etmedim. Bunları uzun uzun yazmamın sebebi az çok seviyem konusunda fikir sahibi olmanızı sağlamaktı sıktıysam affola. Geçtiğimiz dönem masa tenisi oynamak için bir fırsat doğdu ve ben de tekrardan bu sporu yapmak, kendimi geliştirmek ve turnuvalara katılmak istedim. Okul dönemi ile beraber haftada 2-3 gün 1-2 saat düzenli antrenman yapmaya başlayacağım. Bu geçtiğimiz dönemde bir kombinasyon raket kullandım. Yanlış yönlendirmeler ve yetersiz bilgi sebebiyle olsa gerek aldığım raketten biraz hoşnutsuzum. Aldığım tahta off sınıfı sert yapılı bir tahtaydı, üzerine off yumuşak süngerli lastikler kullandım. Antrenman eksiğimin de payı vardır muhakkak ancak orta mesafeden raketle istediğimi kısmen yapabilirken masa başında biraz kontrol sorunu yaşadım. Uzun lafın kısası kendime yeni bir raket almayı düşünüyorum adaptasyonumun daha kolay olması için. Sizlerin de fikirleri ışığında off- hızlarda, orta sertlikte klasik ağaç katmanlarından oluşan bir tahta almayı düşündüm. Üzerine yine yumuşak süngerli lastikler takacağım eğer uygun görürseniz. Önerilerinizi duymak isterim eğer vermem gereken başka bilgiler varsa sorun lütfen. Herkese iyi forumlar.
 12. Merhabalar. Üniversitemizde masa tenisi geçmişi olan, az çok tekniği oturmuş, düzenli antrenman yapabileceğimiz sporcular varsa bu başlık altndan veya özelden iletişime geçebilir.
 13. Nasıl Servis Kullanırsınız?

  Genelde sol köşeden yan kesik ve düz kesik karışımı servis kullanıyorum. Bazen sola bazen sağa falsolu. Arada düz köşelere hızlı servis deniyorum.
 14. Oyun Stiliniz

  Uzun servisleri spinle açıyorum, kısa servislerde topun indiği yer müsaitse spin denerim eğer olmuyorsa karşıya ittiririm. Genelde rakibin beklemediği köşelere masadan biraz açılıp spinli toplar yollamaya çalışırım. Bazen masaya yaklaşıp baskılı şut denerim.
 15. Kafa Karışıklığı

  Herkese merhabalar. Bu konuyu açma nedenim piyasada aradığımız özellikteki ürün sayısının çok fazla olması ve bunun yarattığı kafa karışıklığı. Misal yumuşak süngerli ofansif lastik arıyoruz her markanın ikişer üçer çeşit yumuşak süngerli lastiği mevcut. Aynı şekilde mesela orta sertlikte karbonsuz ofansif bir tahta arıyoruz her markanın sürüyle ürün çeşidi mevcut. En mantıklısı alıp her ürünü tek tek kombine edip denemek ancak böyle bir imkan olmuyor haliyle. Aslında her ürün arasındaki farkı anlayacak kadar profesyonel de değilizdir çoğumuz. Bu noktada ürün seçerken en doğruyu aramak samanlıkta iğne aramaya dönüşüyor. Tecrübeli ve bolca ürün denemiş kişiler bu konuda nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda fikirlerini belirtirse sevinirim.