Çağrı Cangir

Üyeler
 • İçerik sayısı

  9
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  2

Topluluk Puanı

4 Orta

Çağrı Cangir Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 31 Ağustos

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  İstanbul/Fatih
 • İlgi alanları
  Masa Tenisi, Satranç, Tarih, Edebiyat, Video Oyunları, Film ve Diziler

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

205 profil görüntüleme
 1. İstanbul Fatih Masa Tenisi Oynamak Için Arkadaş Aranıyor

  Hocam bende Fatih'teyim toplu olarak bir gün yukarıda bahsedilen Silivrikapı Buz Paten Pisti'nde buluşulabilir.
 2. Uzun Pütür Lastiğe Geçiş

  7 ay önce pütüre geçtim, alışmak çok zor olmadı, pütüre geçmeden önceden de pasif oynuyor ve savunma oyuncularını izliyordum. Pütürün birçok kötü noktası var, dezavantajı var, gerçekten sevmiyorsan geçmeni tavsiye etmem. Yüksek toplar harici vuramamak, daha çok hareket halinde olmak, bloklarda zorlanmak, spin çekememek ve antrenman sıkıntıları var. Pütüre alışmak çok zor değil fakat pütüre tam hakim olmak zor. Gerçekten sabırlı değilsen, savunmadan hoşlanmıyorsan, pütür takma. Çok az sayıda erkek oyuncunun savunma stili ile sıralamada olduğunu da belirteyim. Dediğim gibi iyi bir atak oyuncusuna karşı çok sayıda dezavantajı var. Şöyle bir savunma listem var, özellikle oyuncu videolarına ve maç kayıtlarını izle, çeşitleri gör.
 3. Kaç Let Hakkı Vardır? PingSkills Videoları

  Zaten hepimizin bildiği bir kural ama yeni başlayan, hiç bilmeyen oyunculara yardımcı olması niyetiyle.
 4. Masaya Dokunmak Hurafesi Video Açıklama

  2. soru zaten cevaplanmış fakat bu iki sorunun da cevabı bulunan bir video buldum, hazırlayıp paylaşacağım en yakın zamanda fakat videoyu ilk izlediğim kadarıyla yapılabilir gözüküyor masaya çıkmak.
 5. Masaya Dokunmak Hurafesi Video Açıklama

  Aynı anlam olacağından kıpırdatma olarak çevirdim, "move" olarak kullanmış PingSkills, hareket ettirmek, kımıldatmak, kıpırdatmak anlamlarında, yani titremeyi masaya herhangi bir etkiyi de kapsıyor, PingSkills doğru anlatmış. Titreme dikkat dağılımından, masanın topa farklı etki etmesine kadar etkiler yaratabilir, titretmenin kesinlikle faul olacağı kanaatindeyim.
 6. Masaya Dokunmak Hurafesi Video Açıklama

  Bilinen bir kuralın, yeni başlayan arkadaşlar için çeviri videosu.
 7. Defansa geçiş hk

  16 yaşımda genç bir defans oyuncusuyum, masa tenisine yeni başladım (1.5 sene) ve 7 ay önce defansa geçtim. Defansa geçmeden önce FH tarafımdan çok daha iyi bir BH e sahiptim. Sayıları, smaçları sürekli BH'den alıyordum tabii alabilirsem. Ve defans yapmanın tadına vardım düz defans yaparak kesmeden içeri atarak oynamaya başladım 5-6-7 derken rakibin hata yapması müthiş bir oyun zevki vermeye başladı. Ve videolarını izlediğim geleneksel defans oyuncuları gibi oynamak istediğimden giriş seviyesi bir pütür taktım BH tarafıma. 7 aydır pütürle oynuyorum ve artık alışma dönemini geride bıraktığımı düşünüyorum. Geleneksel defans oynuyorum. Sorulan soruya tecrübemin yetersizliğini vurgulayarak cevap verecek olursam pütür olmadan düzgün defans yapılmayacağını illaki blok tarzı defans için ise anti-lastik takılması gerektiğini düşünüyorum. Pütüre geçmek nasıl BH-FH çalışıyorsak 3. bir taraf eklemek gibi, lastiğin tüm tepkileri farklı, tutuş, vuruş, hız herşey ilk zamanlarda çok farklı geliyor. Bol antreman gerekiyor ve eskiden bize yenilenler de bizi yenmeye başlıyorlar. Bu yüzden müsabaka dönemide pütüre geçilmemesini destekliyorum. Avantajlar ve dezavantajlarımız bol defansçılar olarak, en büyük avantajı servis karşılamada pütür kullanmanın. Spine kesmek normal şutları kesmek tabii ki müthiş zevk veriyor fakat çok sert şutlar çekiliyorsa insanı çok yoruyor masada koşmak defans oyuncuları atak oynayanlara göre daha fazla yoruluyorlar. Dezavantajları daha fazla; spin çekememek, düz lastiğe göre çok daha zor olan basit şutlar, rakip gerçekten her topa spin çekebiliyorsa bir aşamadan sonra çaresiz kalmak, oyun kontrolüne sahip olmanın çok daha zor olması ve farklı antreman zorlukları. Asıl sorduğunuz soru en azından benim gibi genç ve yeni geçmiş bir için şöyle. Eğer 1 gün sürekli düz diğer gün pütürle çalışırsanız gerçekten zor oluyor çünkü beyin farklı hareketler yapıyor ve düz lastikle antreman yapmak mantıklı değil. Fakat düzenli olarak raketi çevirerek çalışırsanız çok daha yararlı olur, mesela rakibin çektiği bir şuta ani bir şekilde diğer tarafa bloklamak hem şaşırtıyor hem rakibi zoruyor, raketi çevirip yapılan şutlar da cabası. Eğer gerçekten defansı benimsediyseniz, sabırlı bir şekilde oynayabilecekseniz, dezavantajlarına bu güzel zevk için katlanacaksanız deneme pütürü takın eğer aklınıza yatarsa tam takarsınız. Atak yapmak defans yapmaktan çok daha avantajlı bir stildir. Eğer tamamen defansa geçmeyi düşünüyorsanız raketinizin backhandine takın pütürü deneyin öbür türlü gereksiz zorlanacağınızı düşünüyorum. Lütfen Joo See Hyuk, Yuto Marumatsu, Masato Shiano, Koji Matsushita gibi geleneksel defans oyuncularını, Chen Weixing, Gionis Panagiotis gibi modern defansçıları ve raketi çevirerek oynayan Fabian Akerstrom'u izleyip kararınızı veriniz. İyi günler.
 8. ÇİN LASTİK SORUNU

  Bende Çin lastiği kullanıyorum, benden de ciddi bir ses geliyor fakat ben rahatsız olmak bir yana bu ses hoşuma da gidiyor, maç sırasında şut yada smaç yaparken ses efekti gibi oluyor.