Levend

Üyeler
 • İçerik sayısı

  250
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  31

Levend en son 11 Ağustos tarihinde kazandı

En beğenilen içerik seçildi

Topluluk Puanı

226 Çok İyi

Levend Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 24-09-1967

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  İstanbul / Kadıköy
 • İlgi alanları
  Basketbol, motosiklet, müzik, masa tenisi

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

621 profil görüntüleme
 1. bundan sonra masatenisçiyim diye gezmiyoruz

  Valla hem masa tenisçi hem metroseksüel olanlar için sorun olmaz. Önce antreman sonra manikür pedikür
 2. Cornilleau lastikleri bilen kullanan var mı?

  Bu marka lastikleri kullanmadım ama diğer bütün Avrupa lastikleri ile aynı fabrikada üretildiğini biliyorum. Yani Xiom, Donic, Tibhar vs. gibi... Diğer yandan üst yüzeyin geliştirilmesinde Michelin'den destek alındığı söyleniyor. Türkiye temsilcisi Hazerspor.
 3. Butterfly Rozena

  15 gün önce Almanya'ya gitmişken, bi tane Rozena da alıverdim. Gelince Tibhar Samsonov Force Pro Black tahta üzerine yapıştırdım. Ben lastik incelemesi yapacak kadar hakim değilim bu spora ama kendi gözlemlerimi aktarmak isterim. Bi kere kullandığım Tenergy'lere (05, 05fx, 64) göre biraz daha yavaş ve spini daha az. Ancak zıplaklık konusunda daha iyi ve benim gibi tecrübesiz bir oyuncu kısa oyunda daha az hata yapıyor. Buna ek olarak bi şekilde daha hata affeden bir yapısı var. Atış açısı 05'lere göre daha dar. Tahminen 64 seviyesinde ama hızı daha düşük olduğu için, masa dışına atma sıkıntısı pek yok. Bloklarda ise 05'lere alışanlar için bir süre fileye gönderme sıkıntısı olabilir ama kolay düzelir. Ben daha ziyade FH tarafında denedim. 05 fx ile kıyasladığım zaman + ve - leri var. Yani kesin bir karar veremedim. Tahminimce BH tarafında daha çok tercih edilecek bir lastik.
 4. Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

  Eğer kullandığın tahtayı genel anlamda beğeniyor ve ileride tekrardan kullanabileceğini düşünüyorsan, 2. Tahta olarak "all veya all+" almanı öneririm. İstediğin lastikler ile kombine eder vuruşlarını da oturtabilirsin. Burada ve başka yabancı forumlarda okuduklarıma ve kendi tecrübelerime göre tahtanın biraz yavaş olması tekniğe zarar vermiyor. Kendi tecrübe ettiğim tahtalar arasından Tibhar Samsonov pure wood, Donic Appelgren ve Donic Epox Control tahtalarını tavsiye ederim.
 5. Gerek geçen seneki organizasyon için gerekse bu yıl tekrardan elinizi taşın altına koyduğunuz için tekrar tekrar teşekkür ve takdir etmiş bir kişi olarak, yukarıdaki yazınızı kınıyorum! Eğer eleştiriye açık değilseniz, bence bu tür organizasyonlara bir daha bulaşmamanız çok hayırlı olur. Sizin güldüğünüz o "ağlanacak halimizi gösteren ve Türk sporunu baltalayan" yorumların tümü şahsınıza teşekkür ederek başlamış! Üstelik bence eksik. Sizden önce temsil ettiğiniz kuruma teşekkür ile başlamalıydı ve size teşekkür ile devam etmeliydi. Bu vesile ile ben de Pendik Belediyesine, size ve diğer çalışma arkadaşlarınıza güzel ev sahipliğiniz için çok teşekkür ederim. Diğer yandan kendi adıma grupların dengesizliği vs. gibi konulara ben değinmek istemiyorum. Ben kendi adıma buluşmaya geldim. İyi kötü amacıma da ulaştım. Ancak buluşma çerçevesinde düzenlenen turnuva bütün iyi niyete rağmen ciddi aksaklıklara sahne oldu. Siz buradaki eleştirilere istediğiniz kadar gülün ve Türk sporunun gelişmemesini de bu eleştirilere bağlayın ama gerçeği balçıkla sıvayamazsınız. Yok eğer ilk mesajınızı yorgunluğunuzun getirdiği bir hızlı tepki olarak kabul etmemizi isterseniz, bizler bunu hemen kabul ederiz. Siz de şapkayı öne koyup, hatalardan ders çıkartır ve daha olgun daha başarılı işlere imza atabilirsiniz.
 6. xiom toplar

  Hem falso alıyor hem de çok oynak. Düz bir vuruşta bile giderken yalpalıyor. Tabii gelirken de...
 7. xiom toplar

  O ünvanı asla sana tek başına bırakmam, sevgili meslekdaşım ! Ayrıca DHS ve Hanno da Nittaku Premium sonrası beğendiğim toplar. Hata Nittaku SHA da öyle ( sanırım zaten DHS yapıyor onu)
 8. xiom toplar

  Ben Bilalin ifadesine genelleme yaptım. Xiom toplar Şuşofa fabrikasında özel imalat olarak üretiliyor. Forumdan takip ettiğim kadarı ile plastik toplar ilk çıktığında pahalı ve kırılganmış. Şuşofalar ise ucuz ve nispeten dayanıklı (o günlerde üretilen diğer bazı toplara göre...) olduğundan bir çok oyuncu Şuşofa ile sürekli oynayıp ona alışmış. ( hatta şuşofanın askerleriyiz diye bir söylem bile oluşmuş) Ancak benim gibi sonradan başlayanlar hem tüm toplar belli kalite seviyesine geldiği için hem de öyle bir alışkanlık olmadığı için daha objektif değerlendirme yapıyor olabilir. Ayrıca yurtdışında takip ettiğim tüm forumlarda Nittakular eski selüloid toplara en yakın olan olarak gösteriliyor. Gerçi Butterfly da Şuşofanın tam tersi. Yani Şuşofa ne kadar oynaksa Bty de o kadar spin almayan küt bir top! Kısaca BTY'da anlaşıyoruz. Nittaku ve Şuşofa da farklı düşünüyoruz. Ama bence senin gibi hücum oynayan bir oyuncu da Nittaku tercih etmeli.Şuşofa ise daha ziyade rakibi şaşırtmak isteyen savunma oyuncuları için daha uygun. Not: Her ne kadar sizlere göre daha tecrübesiz bir kişi olarak, yazdıklarım düşüncelerimi yansıtyorsa da bu kadar bilmiş bilmiş konuşmam forumlardan da aynı desteği alıyor olmamdan kaynaklanıyor.
 9. xiom toplar

  Xiomlar zaten şuşofa fabrikasında seçilmiş olarak yapılıyor. En iyisi Nittaku premium ( made in japan )
 10. Bilmiyorum aynı fikirdemisiniz ama bu Çin Açık açık ara en iyi çekimlerin yapıldığı turnuva oldu.
 11. Çin AÇIK ta protesto

  "severly" ifadesi üç aşağı beş yukarı neler olacağını anlatıyor... to be continued...
 12. Ledo olan rumuzumu Levend olarak değiştirdiğimden kayıtlarda da düzeltilmesini rica ederim. Rengimde maalesef bir değişiklik yok. Hala yeşil...
 13. Aslında bu başlık altında bir "renk yanlışlığı ihbar hattı" mı kursak? Hem organizasyona yardımcı oluruz. Hem de buluşma içerisinde yer alan turnuvayı daha efektif hale getiririz. Mesela benim tanıdığım 3 kişi asla yeşil değil. 1) Mücahit Güven 2) Bilal Olgun 3) Bekir Akyol
 14. Sayın Bellek ! Sizin de renginiz pembe gözüküyor. Malum pembe renk, sadece Pazar günü katılacakların rengi... Cumartesi sizi göremiyeceksek bi türlü, rengi yanlış yazdıysanız başka türlü sıkıntı var demektir
 15. masa üstü kısa kesik toplar üzerine

  Soruyu "açmak" diye sorduğunuz için bildiğim tek cevabı verdim. Sonradan yazdıklarınızdan ise, kısa kesik oynayan bir rakibinizin sizi zorladığını anlıyorum. Benzer süreçten geçtiğim için, kendimce sorununuza yardımcı olmaya çalışayım. Bence her masa tenisi oyuncusu masa üstü kesik vuruşları en az rakibi kadar rahat ve etkili yapabilmeli. Buna ek olarak flick ve kesiğe topspin çalışarak, kısa toplarda uygun anı yakalayınca flick, uzun müsait topa ise top spin çekebilmek gerekiyor. Her iki durumda da rakibin karşı atak yapamayacağı pozisyonu kollamak lazım. Aksi takdirde kesiğe devam... Bir diğer seçenek de bu vuruşları tuzak olarak kullanmak. Kesik oynarken müsait topu (kısa ise flick, uzun ise topspin ile) açarak rakibin yapacağı atağı bloklamak. Ama bu seçeneği de yine en uygun zamanı kollayıp, vuracağı alanı ve vuruşun şiddetini öngörebileceğiniz noktada denemek lazım. Aksi takdirde yine kesiğe devam... Bunlar benim kendi tecrübem doğrultusunda söyleyebileceklerim. Belki daha tecrübeli arkadaşlar farklı yaklaşımlar getirebilir.