beşyüziki

Üyeler
 • İçerik sayısı

  31
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  5

Topluluk Puanı

11 İyi

beşyüziki Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Söylemiyorum

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

250 profil görüntüleme
 1. TIRTIK( PÜTÜR) YARDIMI ????

  Herkes kendi vücudungda ikamet ediyyo. Başgasınga daha çok zevk alırsıng almazsıng diyeceeme ancak kendimde olanı paylaşıp susarımg, onunkingingi de ona bırakırım. İnsang herşeyine sürekli garışılarak büyütülünce kendi alanıyla başkasınıng alanının ayrımını da pek öyle golay yapamıyyo, anlıyomg, emmeee akıllıcası, bütün enerjingi gendine odahlayacaan, kendi deneyimini paylaşıp gerisingi de ona bırakacaan . Kendi vücudunda ikamet ederken, senin içing iyi olacak şeyi söylesing deye başgasınıng aazınıng içinge bahmah bebece. Kendin için, kendi deneyiminge güvenip, düşe galka, kending için iyi olanı kending bulma mesuliyetingini alacaan... İster düz lastih, ister pütürnen oyna, sipini gösteren boyalı dopla antreman yapmanın önemingi ne gadar vurgulasamg azmış gibi hissediyomg.
 2. TIRTIK( PÜTÜR) YARDIMI ????

  Boyalı topla çin antremanı öneriyomg, en güzeli. Yapasın bunu mutlaka, başgasında görmedim deyu gaçınmayasın, yararı çoktur, kendi kendinge anlayış, varoluşla daha bağlantılı şartlı reflehsler gazandırıyo ha. Görüyong ya dönüşleringi dopung, gayrı bu lastiği seçme gonusunda da anlayış da gazandıyyo. '' Ben tamamen bh tarafından " ölü top " ve blok tarzı oynamayı istiyorum. Yani atak yapmayı tam olarak düşünmüyorum.'' Gayrı bundan anladığım gadarıynan yazıyomg. Süngerli veya süngersiz, uzun pütürlü lastihler topu kısaya nispetle daha çok yavaşlatıyyo hah. Çok falsolu toplarla başetmek de kısa pütüre göre daha golay emmeee bunlar umumi şeyler. İnsanın lafı genelleşince yalan oluyyo, sahteleşiyo ha. Bi kişi için bişey diyong, yerinde de, bunu genelleştiringce yalan oluyyo. Gafa emme böyle çalışıyo, genelleyerek ha. Bunu unutmamayı önemli buluyomg. Örnek vereceem oyuncular var, vidyolarınga bakasın. Bir: Fabian Akerstrom, tersinde Spinlord Dornenglanz öküz(süngersiz oluyyo) uzun bütürnen oynuyyo. Daha çok, yakından kesme-bulohlar yapıyyo. Buna mı gayıyyo oyunung, o vakit ayni lastikten ya da Donic Piranha öküz, Dr. Neubauer Viper öküz, Dawei 388D-1 öküz ya da Tibhar Grass DTecs öküz al, onla çalış. İki: Deng Yaping. 0.6 mm.süngerli RITC 755, sonra da TSP Curl P1 0.6 kullandı. Vidyolarınga bakasın mutlaka. Masabaşı kesiyyo da lakin, çoğunlukla daha atakvari oynuyyo, şutop vuruşu gibi çok sık yapıyyo. Capon bir gız var, Haruna Fukuoka, ona da bakasıng. Topu tutan uzun bütürnen, ince sünger 0.6 gullanıyollar. 0.6 atak vuruşunda öküze göre hafif kolaylık sağlıyo. Bozucu.Daha galın 1.0 ve 1.5 süngernen oynayang Carl Prean var, vidyolarınga bakasın. Buna mı gayıyyo oyunung, o vakit ona göre lastih al. Donic Piranha 1.0 mm. olabilir, Xiom LPO 1.0 mm. olabilir. 0.6 TSP Curl P1R olabilir. Sauer Troger Hellfire iyi hah. Üç: Luka Mladenovic, Amelie Solja. Vidyolarınga bakasın. Sürtünmesiz antiynen masabaşı bulok yapıyollar. Sünger galınlığı 0.6 ynan 1.5 mm. arasında değişiyyo bunların da. Dr. Neubauer Gorilla 0.6 , Der Materialspezialist Beast Anti ve Transformer Anti iyi ha. Buna mı gayıyyo oyunung diyemiyeceem, bu antileri gullanmak özel çalışma evresi gerektiriyyo emmee sonra da vidyolarda da görünüyyo zaten olanlar. Boyalı benekli topla çin antremanı, en güzeli.
 3. TIRTIK( PÜTÜR) YARDIMI ????

  Bir topun üzeringe yahlaşık 8 mm. çapında bir dayıre çız, içingi boya, keçeli kalemle ha, siyah boyıyacaan. Sonra bu gara dayıranıng 7 mm.kadar uzağınga aynısından bi dene daha yapacaan, yaptın nı, hah, boya onu da. Sonra bu ikisinge eşit uzahlıkta bi dene daha. Böyle böyle, topun yüzeyingi yahlaşık eşit aralıklı dayırelerle gapla ha. Sonra kağıt mendille bu boyadığın dayırelere kompres yap. Mürekkep fazlasını al. Silmeyeceen ha, kompres yapasın, mendili dayırening üstünye bastır- çek.Silip de mürekkebi yaymadang ha. Dayırelering hepisinye yap bunu ha. Sonra hepsingi bir daha boya bi daha kompres yap. Beyle beyle, boyaya gompresleye boyaya gompresleye hem siyah daireler topun yüzeyinde yer yapacak da nispeten geç silinecek, hemi de gompreslediğin için, oynarıken mürekkebin fazlası özellikle gırmızı lastiğinde leke bırakmayacah, bırahsa da pek az, suyla siliyong. İmdi, bu topla oyna da, iyi bak ha, nası vurunca nası dönüyo ha...hangı lastiknen, kah sen oynadığında, kah arkadaşın oynadığında topa nası vurunca top nası dönüyyo aç gözüngü de bak ha. Aç gozüngü, bak. Neyle nası vuruyong da, nası gidiyyo. Ne düşüngüp duruyong. Düşünmek daima bir gonunun HAKKINDA. Bişey oluyomuş gibi olur, rüyaya dalıyong gibi, hiç bişey olmaz. Gendingi yanıltmanıng yararı yok. Düşünmek hep HAKKINDA. Oynamak deel bu. Deneyimin yeringi tutmaz, düşünmek deneyimin kendisiyle bağlantı gurmaktan gaçmaya yarıyyo gözün açmazsan ha. Ne düşünüyong, geç, oyna. Boyalı dop yap, onna oyna gör ha. Ööle gılavyening başınga geç, gafam çok garışık ... gafa sanki gafa garışıklığından başka bir şeymiş gibi.
 4. Net. Pırıl pırıl. Örnek. Tertemiz.
 5. Şeffaf dosyadan raket koruma folyosu

  Garışmış. Videoda raketingin tamamıngı naylon poşete goyma ha diyor, tahtan nemli galır, nemlendirir ha. Raket gılıfında sahlayıng raketingizi. Aşırı soğuk ve sıcahta bırakman, uçağa pinerkeng el bagajıngıza alın, valizlerin gonduğu bagaj pek soğuk oluyor, bu da raketingizi etkiler diyor. Yani öyle demiyor da, ben yaklaşık bir çeviri yapıyomg burada ha. Garışmış. Raketi deel de, lastiği goruma folyosu olacah. Beyle gaplamak, yapışkanlı lastiğe zarar vermiyor ha. Gaplarken arada galan hava gabarcıklarıngı barnağınlan bastıra bastıra kenara gadar sürüp, salıyong. Gabarcıh bırahmıyong. Lastikler açıkta iken Oksijenle temas edip, '' yavaş yanma'' olduğuynan, oynamadığında folyoyla gaplamak lastiğin ömrüngü biraz uzatıyor.
 6. Sap kalınlığı inceltilebilir mi?

  Merhaba, önce raketi oynadığıng tutuşunla tutuyon. Şindi, dikkat et, sap üzeringde hangi barnak veya barnaklarınıng olduğu bölüm kalın geliyye. Önce bakmadan hisederek yapıyong. Bunu titizlikle saptıyong. Heç acele etmiyong ha, oynuyon , eviriyong, çeviriyong. Buna, hakkı olan zamanı tanı. İyi bir saptıyon, nereleringi inceltme ihtiyacı hissediyong. Çoğunlukla tahmin edilenden daha az incelterek halledebiliyong bunu ha! Sonra ağaç zımparası alıyong. İnce-orta galınlıkta olsun, gaç nomara bilmiyomg emmee ''ince''zımpara alacaan. Daneleri ince. Zımparaladınmıydı az az ve ince ince yiyyo ağacı. Henüz zımparalamıyong . Şindi üç barnak kadar galınlıkda bir şerit kesiyon zımpara tabakasından. Şerit, sapa tam olarah dolanacak gadar uzun olsun ha. Hah, şindi doluyong şeriti sapa. Zımparalı kısım sapa değcek şekilde içerde galsın. Hah, şindi gavra sapı kaadıng üstündeng, bıraz sıkıyong ve dahi sap bi sağa bi sola dönecek şekilde hafif hafif oynatıp, ovalayıp, zımparalıyong. İncelteceğin bölgeyi yavaşça zımparalıyong. Sanki, neredeyse bişey yapmıyormuş gibi yapıyong bunu ha! Zımparalarken anahtar sözcükler ''azar azar'' ve dahi ''dura dura''. Anahtar sözcükler onlar da, emmee bu iş senin eyleminin galitesiynen ilgili, yohsa entelektüel olarah anahtar sözcühleri duydum deyu meseleye vakıf olduğuna inandırmayasın kendingi. Pek az zımparala, sonra zımpara kağıdıngı aradan çıkar , raketi tutuşunla tut ve hisset hele hala galın geliyor mu...Geliyorsa azıcıh daha ovala, zımparala, sonra gene bah, iyi mi...Deelse azıcıh daha , sonra gene tutuşunla bah, iyi mi...beyle beyle azar azar giderek yapıyon. Zımparalarken hızlanma eğilimine garşı tetikte olacaan. Uyumayacaan. Otomatiğe bağlamayacaan. Hemen yapayım da bitsin deyu haldır haldır yaparsang, dozu aşmış olur ve dahi farketmeden ''rakete zarar '' diyebileceğin bölgeye girer, sapı ihtiyacından daha fazla inceltmiş olursung. Bah, tekrar söylüyomg, yavaş yavaş zımparala. Nice yiğit böyle yaptı ve dahi raketleringi türlü çeşitli modifikasyonlarla istemedikleri hallere sohtular, bunu da sonradan farkettiler, kimi bu vaziyeti açıkça kabul etti, paylaştı, kimiyse kendinden dahi sakladı ki bu en az akıllıca olanı, zira kendingi gandırmanıng yararı olmaz. ''E, ne olacah canım, o vakit de bantla sarıp, sapı galınlaştırırız'' deyu daldan dala yapman gardaşım. Konu, sapı elime göre inceltmek. Girişiminde berraklık diliyomg.
 7. Top Toplama Aparatı Nasıl Yapılır

  Çok toplu antıremanlar müstesna, oynarken gaçan topu tekrar tekrar , eğilip ,alıp, galkmak da yabana atılmayacak bir egzersiz. Bunun da tadı çıkıyyo.
 8. ÜSO

  Ben annamam.
 9. ÜSO

  Niye vermeyim Finlandiya örneğini, güruhtan ayrıldılar deye mi , de hele.
 10. Yeni bir Waldner geliyor.

 11. Yeni bir Waldner geliyor.

  Nevii şahsınga münhasır bir oyuncu.
 12. Birazda Türkiyeden Defans İzleyelim

  '' Biraz da Türkiye'den Defans İzleyelim'' diye yazsaydıng olmaz mı idi, a Çılgın'ım... Başlıhlarda kelime başı harflering büyük olduğungu biliyon ve dahi burada bu kurala riayet de etmişsin de , özel ismi havada virgülle ayırmayla, dahi manasındaki ''da'' ları da ayrı yazmayı ihmal etmesen olmaz mı idi a Defans'ım....
 13. Var Mı Önerisi Olan?

  Mantar yahut pilastik leğen veya oyuncaklardan kesilen, galınca lakin nispeten sidii gapaandan daha yumuşak pilastiği maket bıçaa ve zımparaynan deliğe göre küçültüş, müteakiben, deliğin iç çeperinge 502 marka japon yapıştırıcı sürüş ( Tayvan malı olan) ve pilastiği deliğe, yüzeyle ayni hizada galacak gadar tıkış ve öyle bırakış...
 14. Var Mı Önerisi Olan?

  Tahta vereebe olup, tam da özellikle boş yapılmış içingi doldurmuş oluyoz beyle yaparsak. Ağırlaşır tahta . O ''güzelçe''nin dönüşü olmaz. Çiftli dörtyüzdört'le de yapıştırıp doldurmak ki hele, tam olsun, vay vay vay vay... hem nalınga hem mıhınga... Balsa ya da sıtrafor dedim ki ağır da olmasın hani, plastik kapağı da alttan desteklesing. Hem tahtanıng içingi tam doldurmayacang, sadece asetat kapağa kaide olacak gadar ha. Belki de gerek yok sıtrafora, balsaya... tahtaya bakmadan hayal guruyom, hatırladığımınan gadar. Tam oraya göre kesilmiş bir veya iki gat asetatı, çevresinge japon yapıştırıcı sürüp, marka-modelin yazılı olduğu yeringe yapıştırıyon.. İki gat asetat koyacahsan, arasınga bir kağıt goy, üstünge ne isterseng yaz, sitiga falan. Yahut asetat tek gatsa altınga koyuyong o kağadı. Otantik olsung ha. Asetatı iki gat tek gat diyorumg, yapıştırınca sap yüzeyindeng yüksek galmayacak şekilde artık..
 15. Var Mı Önerisi Olan?

  Hele oraya göre gapağı nasıl keseceeni de diyiversen.. Oraya balsa doldursak olmaz mı, üstünge de asetat ha...dosya gapaklarındaki asetatı keseceen oyuğun şeklinge göre... Balsa yoksa, yeringe televizyun köpüü koysak ha...sıtrafor...