fatih ökten

Üyeler
 • İçerik sayısı

  184
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  17

Topluluk Puanı

182 Çok İyi

fatih ökten Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 07-08-1977

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  Bingöl/kiğı
 • İlgi alanları
  yüzme(suda veya karada her türlü),koşu,temel fitness/beden eğitimi,masa tenisi (ilk göz ağrım.6. sınıfta iken okulda,saim Polatkan gibi efendi bir kişinin çok güzel masa tenisi oynadığını gördüm ve bu sporu hep sevdim.).

Erişim Bilgileri

 • Yahoo
  fatihokten@yahoo.com

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

216 profil görüntüleme
 1. Ondan önce stiga genesis M, yasaka rising ve shining dragon, nittaku hurticane 3 Neo gibi daha güvenilir lastikler var.genesis m yi de yakın dönemde kullandım.Yeni eskittim.booster lamadan yeteri kadar hiZli ve yeteri kadar yapışkanlı,fazlasıyla spinli,elastik, yumuşak (45 derece)....
 2. Merhaba. 1.moon pro aslında fh ye daha uygun.Fh ye de moon pro alabilirsiniz.(eskiyene kadar kullandığım ve beğendiğim bir lastiktir) 2. Moon pro yu fh ye geçirip bu ye sriver FX tarzi bir lastik koyabilirsiniz. Yeni dönüş yaptıysanız 3-50 uygun olmayabilir.yeni toplardan kullanılan,düşük atış açılı,çok yapışkanlı çin lastigidir.moon pro hibrittir.yapiskanli ama çok yapışkanlı değil,Avrupa tarza yakin bir lastiktir. En azından 3-50 yerine moon pro ile devam etmeniz teknik gelisiminiz icin daha uygun olur.
 3. Yani yardımcı antrenör.cunku baş hoca geride taktik veriyor,izliyor.cok özel bir konu olmadıkça dogrudan girmez araya.
 4. Ben de imzaliyorum.
 5. Sorun şu ki: tip kadin tipi değil. Kızmasın da kendisi, karşısında kızlar oynuyor,vücut hatlarıyla,tipleriyle,kinetik ve kinematikletiyle kız.bu ise sanki bir miktar kadınlık hormonu verilip göğüsleri çıkartılmış erkeğe benziyor.yuzu,vucudu,Reaksiyonları,vuruş şekli, yürüyüşü herşey erkek gibi. bir aralar Nijeryalı bir kız(?) vardı 2012 olimpiyatlarinda.Çok spekülasyonlar yapıldı. Bir Ding ning e baktım bir de yalan a.iki üst düzey sporcu arasında bu kadar fiziki fark olamaz. Hele de daha kötü olan aslında olimpiyat şampiyonu ise Serena/venus kardeşler de inanılmaz seviyede sporcu bir kadına göre çok iyi ve iriler ama hala daha kadınsılar. etek şort da biraz sırıtmış bu sporcunun altında. Bayan seyirciler de şaşkın şaşkın bakıyorlar. Herhalde onların da bir bölümü bölgesel liglerde oynuyorlardir.aralarinda bunun nerden çıktığını konusuyorlar, sanırım.
 6. Joola x glue,lex glue (masa tenisi.Com) ve donic vario(masatenisi market) hacim/fiyat en ucuzlari bunlar.ama beğeneni de var,beğenmeyeni de.
 7. Ayrıca, yavaş tahtada Spin vermeyi, doğru ve hızlı vurmayı öğrenecek,sonra daha sert ama hız potansiyeli yüksek lastik kullanacak,en son tahta off- ile off arasındaki bir seviyeye getirilecek (çok ust duzey oyuncular tabii biraz daha hızlı tahta kullanabilir) Avrupali ise direk hızlı tahta (tam off) ile başlayınca topa Spin vermeyi beceremiyor, tahta/raket zaten hızlı olduğu için hızlı vurmayı ogrenmiyor,atletik özelliklerini geliştirmiyor diyor, defteri çizerken.
 8. Ben de ekliyim.resim defterine Gelişiminin başlarındaki oyuncu için önemli olan file in arka tarafına topu düşürmektir. Bunun için all+ tarzı bir tahta yeterlidir.oyuncu dogru vurus teknik ve gucuyle filenin obur o tarafına dusurecek. Liglerde oynayanlar, bunun üstüne topu biraz daha ileri düşürecek bir kombinasyon seçer.cunku tekniği oturmaya başlamıştır ve topu daha ileri gönderecek bir komboyu ihtiyaç duyar. Zhang jike seviyesi için daha hızlı bir kombo uygun olur.Çünkü o seviyedeki bir oyuncu (masa ustunden,uzak mesafeden,her yerden,her açıdan) hem kendi gücünü ve hızını hem de güçlü/hızlı ekipmanı kullanmayı öğrenmiştir. Buraya bir saptama yapaayim; bu süreç uzun yıllar süren,düzenli antrenmanlari (aralarında maç yapan degil,adam gibi antrenman yapanlar) kapsar. Yani, elit bir oyuncu degilken, gerçek bir off tahta, tensor lastikler kullanan biri gucunu uygulamayı bilmez,beceremez,dogru düzgün,kontrol edemez.gercek bir oyuncu karşısında,raketinden uzaya giden toplara bakar.
 9. Mealini yapmak,kelimesi kelimesine tercüme etmek,biraz uzun surer,hiç bir kaynağa bakilmasa bile.ama geniş anlam ve özet hizmeti olabilir.
 10. Belki de en basit İngilizce anlatımlardan biri. Sizin öğrenciler kolayca tercüme eder.
 11. Emrah hocanın da bu konuyla ilgili fikrini paylaşayım dedim. Hem ekipman hızı,hem teknik uygulaması üzerine önemli tespitleri var.
 12. Viscaria ince ayar gerektiren bir tahta.konu hafif ve güçlüden,ağır ve güçlüye kaydı. Bu arada, zhang zike 94 tahta ve 190-200grlik ekipmani sanki 165 Gr mış gibi oynuyor.cunku çocukluktan beri ona göre yetiştirildi.zjk sadece masa tenisi oyuncusu değil,komple bir sporcu. bunu çok da abartmiski, 2017 seçmelerinde aşil tendonlarinin ikisi de sariliydi.ve ayak bileklerinde,omuzunda sakatlık var, sporu bu seviyede 2 yıl daha yapamayabilir..... Bunu da belirteyim dedim
 13. O zaman p900. Peki 700 den daha esnek, daha güzel hisli (çok romantikmiş) deniyor.
 14. Fark daha ince malzeme kullanımı
 15. Yinhe u1 vb de aynı şekilde ve/ama süper hızlı değil