ugur yalçın

Üyeler
 • İçerik sayısı

  159
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  4

Topluluk Puanı

80 Çok İyi

ugur yalçın Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 03-05-1982

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  Trabzon
 1. Öncelikle foruma katılmadan fikir beyan ettiğim için özür dilerim, ancak görece eski bir forum üyesi olarak buna hakkım olduğunu düşünüyorum. Elbette forum hakkında bir değerlendirmem söz konusu olamaz, ancak organizatörün mesajlarındaki üslubu ve son mesajındaki Pendik Cup haberinden sonra spor ve ahlak ilişkisi üzerinde cidden eksik olduğumuzu bir kere daha gördüm. Kimseyle polemiğe girmemek adına bu kadarla iktifa ediyorum. Bu durum o kadar canımı sıktı ki iki satır yazmadan da duramadım.
 2. Masa tenisi dünyası resmen yıkılıyor forumda tık yok. :) Duymayanlar için başlık açayım o zaman dedim. Kadınlarda Miu Hirano isimli 17 yaşındaki Japon ardarda üç Çinliyi mağlup ederek şampiyon oldu, hem de finalde Chen Meng'i 3:0 yendi. Erkeklerde de bu kadar olmasa da ufak bir sarsıntı yaşandı. Ma Long uzun bir aradan sonra Çin dışından bir isme Koreli Jeong Sangeun'a yenildi. Jang Woojin de Çinlilere karşı çok iyi performans sergiledi, yani Koreliler de erkeklerde sağlam salladı Çinlileri.
 3. Jeong Sangeun - Fan Zhendong (Asian cup 2017) Final

  Koki Niwa'dan harika bir performans:
 4. 144Lü Top Gümrüğe Takılır Mı

  Gümrüğe takılma olayı tamamen gönderiyi inceleyen gümrük muhafaza memurunun takdirinde bir olay. Top hususunda tecrübeli sayılırım o yüzden yaşadıklarımı paylaşırsam faydası olur. Bir siparişimizde 144 top bir büyük kutu içerisinde gönderilince gümrüğe takılmamıştı. Ama daha sonra aynı miktarda top gümrüğe takıldı ve ben işlemler için gümrüğe gittim. İşlem yapan memur bu kadar çok topun ticari amaçla alındığını düşünmüş. Aradaki tek fark 144 toğun büyük bir kutuda değil 6'lı ufak kutularda gelmiş olmasıydı. Uzun lafın kısası gümrüğe takılma olayı şans işi, net kriterleri yok.
 5. Yurtdışından Alışveriş

  Arkadaşlar ararat üyemizin de dediği gibi döviz kurundaki artışlar buradaki fiyatlara da yansıyor. Ben mesela lastik değiştireceğim zaman en azından %35 indirim kollarım, ki %50'ye kadar yolu var. 20 euro civarına yani 65-70 liraya bir lastik alırım. Toplu sipariş yaptığımız için kargo ücreti de vermem. Aynı lastik yurtiçinde en az 50 tl farkla satılır. Uzun lafın kısası yurtdışı hiçbir zaman cazibesini kaybetmez.
 6. Zagreb Open,

  Listemizin iki numarası hem de 47 yaşında Joo karşısında neler yapmış bakın bakalım:
 7. Zagreb Open,

  Bu vesile ile şimdi youtube'a baktım da ne göreyim, daha önce hiç aramalarda çıkmayan bir waldner-joo maçı yüklenmiş:
 8. Zagreb Open,

  Sizin muhabbetinizi bölmek gibi tehlikeli bir işe girişiyorum ama yine de zirvedeki 3'ü paylaşayım: 1- Tabii ki Waldner, şu Japonların o zamanki meşhur matsuşitasını evire çevire yenmesi herkesin malumudur. 2- Primorac, ağır ağır, aheste aheste top spinlerle defansçıları antreman tadında sindire sindire yenerdi. 3- Samsonov, kendi ifadesi ile gençliğinde çok defansçılarla oynadığı için rahat oyun çıkarabilir.
 9. Zagreb Open,

  Korelilerin hepsi defansçılara karşı oynamayı bilir, zira takımlarında dünyanın en iyi defansçısı var. :) Finalde de yine Koreli Jung ile oynadılar, ama Joo' ya karşı oynamak için teknik yetmez, at gibi de ciğerin olacak. İlk iki seti Jung rahat almasına rağmen sonradan nefes nefese kaldı. Ama genç yaşına rağmen tam profesyonel, her sayıda tur atma mı dersin, havlu molalarını time-out gibi kullanma mı dersin, nefesi kesilinci time-out almak mı dersin her numara var. Hele son sette bir de sakatlık molası alıp, koltuğa oturdu masaj yaptırdı. :) Bu yaşta bu profesyonellik, cidden takdire şayan. :)
 10. Zagreb Open,

  S.a. arkadaşlar, Bugün yarı finaller ve final var. Joo Saehyuk çok formda, saat 17:00'da finali canlı izleyebilirsiniz. Çeyrek finalde Mizutani'yi çok kolay geçti:
 11. Zjk Ve Fegerl

  Yine aynı turnuvada bu sefer de Avrupa'nın en iyilerinden Freitas karşısında ve çok daha güzel bir açıdan:
 12. Zjk Ve Fegerl

  Kahramanımız finalde Fan Zhendong karşısında dünkü galibiyetinin tesadüf olmadığını gösterdi:
 13. Zjk Ve Fegerl

  S.a. arkadaşlar, Uzun zaman sonra Çinlilelerin elit sporcularına karşı galibiyet alabilen bir Avrupalı daha çıktı. 10:25'e dikkat: https://www.youtube.com/watch?v=BQXQdqkU2-8
 14. Ma Long finalde Fan'a bile set vermemiş, boşuna Dima'ya yüklenmeyin: