Rıdvan

Üyeler
 • İçerik sayısı

  1.360
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  101

Topluluk Puanı

1.114 Çok İyi

1 Takipçi

Rıdvan Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 01-07-1979

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  istanbul
 • İlgi alanları
  Masa Tenisi(HOBİ DEĞİL TUTKU),Sinema,Müzik,Bilgisayar,Teknoloji.

Erişim Bilgileri

 • MSN
  sahin.ridvan03@hotmail.com

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

1.747 profil görüntüleme
 1. Elegance Hair Center takımı olarak Güzel bir turnuvanın sonunda talihsiz bir şekilde ikinci olduk. Herkese teşekkür ediyorum.
 2. 8- KBS - KOCAELİ; (Abdullah AYDIN- Ahmet SÖZMEN- Ozan KAYIHAN) 9- ELEGANCE HAİR CENTER - İSTANBUL; ( Korkut USTA- Afşin GÜL- Batuhan ULUCAK ) senin takımla benim takım komşu olmuş Tsu :)
 3. Hazır Raketle Ne Kadar Oynamalı?

  Merhaba Forumda eski konulardan hatırlıyorum da Tsubasa arkadaşımız demişti galiba ; ''en kötü toplama (kombinasyon/kombo) raket, en iyi hazır raketten yüz kat hızlıdır bin kat spinlidir'' Bu söz çok doğru bir söz bence, kıyaslamak bile yersiz. Sana tavsiyem ise görüntüsünü,rengini ve fiyatını uygun gördüğün herhangi allround allround+ yada off- hızında bir tahtaya 1,8mm yada 2mm süngerli lastikler takarak başlaman. Sonrasında Bilal dostumun da dediği gibi tekniğin oturdukça elin geliştikçe lastikleri değiştirerek devam edersin. O şekilde hem daha mantıklı hem daha ekonomik olacaktır yani forumdaki çoğumuz gibi binlerce lirayı ekipmana gömmemiş olursun Bana kalırsa ekipman bir şekilde ayarlanır asıl önemlisi antrenman ve antrenman partneri bulmandır.
 4. Daha bisiklet alamadım ki.. Bisiklet alacam da kondisyon yapacam daaa bence o gidiş bu turnuvaya yetişmez Tsu
 5. Erkek Takımları; 1- YAKAR TEKSTİL - İSTANBUL; (Yahya YAKAR- Saim POLATKAN- Emre DENİZ) 2- THY - İSTANBUL; (Gençay MENGE- Atila ERYILDIZ- Korkut BAYTAZ) 3- TELAS LASTİK-A - İSTANBUL; (Cevat GÜRSEL- Sarp ÖZBAYRAÇ) 4- TELAS LASTİK-B - İSTANBUL; (Suphi ATLIHAN- Basri YILMAZ) 5- GARANTİ KOZA - İSTANBUL; (Osman UYSAL-) 6- ONAT OTOMOTİV - İSTANBUL; (Can BİNGÖL- Sina KEYHAN- Vahid MALMİRİ) 7- ELİT ÇANTA - İSTANBUL; (Salih ÖZÇAKIR- Bora DİLERİ- Peyman JAVADİ) 8- KBS - KOCAELİ; (Abdullah AYDIN- Ahmet SÖZMEN- Ozan KAYIHAN) 9- SADIKLAR MALİ MÜŞAVİRLİK - İSTANBUL; (Murat SADIKLAR- Diler DİNÇER) 10- MERCEDES BENZ TÜRK - İSTANBUL; (Murat SAVA- Mehmet GARİP) 11- AKSİGORTA - İSTANBUL; (Metin ÖZVARNA- Şenel KARAHAN) 12- CONTİNENTAL - İSTANBUL; (Selahattin EKER- Erdoğan KULDAN-) 13- DETA SPORT (STIGA) - İSTANBUL; (Murat DERELİ- Salih TÜRKER ) 14- KAVAK TEKSTİL - İSTANBUL; (Cenk KAVAK-) 15- POLİKİM - KOCAELİ; (Oktay ARAS- Ertan HÜNER- Yücel HÜRTÜRK) 16- NETRA TELEKOM - İSTANBUL; (Serkan SAZAK- Ertan TOPÖNDER) 18- İSTANBUL PATENT - İSTANBUL; (Hakan PEHLİVAN- Berk ELİTAŞ- Baran YILDIRIM- Onur SÖĞÜT) 19- SZL OTOMOTİV - İSTANBUL; (Servet BAYDAR- Yunus ÖRNEK- Ceyhun CEYHAN) 20- ANT BİLİŞİM - İSTANBUL; (İnan Savaş ÖZBAKIR- Wissam El BİSSAR) 21- ÇUHADAROĞLU-A- - İSTANBUL; (Cengiz BİBER- Mesud Fagihi FARAHMAND) 22- ÇUHADAROĞLU-B- - İSTANBUL; (Hakan ÇETİNKAYA- Mert ARACI) 23- NOVARTİS - İSTANBUL; (Şükrü DERELİ- Hasan DOĞAN- Erdoğan TANRIVERDİ- Yasin BORA) 24- ACEMİ AMATÖRLER- İSTANBUL; (Bülent ACİCBE- Nihat GÜROĞLU- Oğulcan DEMİRKOL) 25- PROFIR - İSTANBUL; (Zihni TUNAY- Ümit ÖZTÜRK) 26- YEDİTEPE ÖZEL EĞT.M.L - İSTANBUL; (Adem İLERİN- Erkan BİLİR- Tamer DEMİRKAYNAK) 27- FENERBAHÇE VETERAN - İSTANBUL; (Bülent NOMER-Ferhat ERDURAN- Berke ÇELİK) 28- KÖSTER - KOCAELİ; (Cem YELTEN- Turgut POLAT- Batuhan ULUCAK- Ozan KAMIŞ) 29- BP - İSTANBUL; (Oktay ABAY- Hakan MORGÜL) 30- AKTAŞ HOLDİNG - BURSA; (Serkan AKTAŞ- Mithat KOÇANALI- Mehmet ŞEN) 31- ELEGANCE HAİR CENTER - İSTANBUL; (Rıdvan ŞAHİN- Korkut USTA- Afşin GÜL) 32- EATON - İSTANBUL; (Ersin YILMAZ- Fatih YILDIZ) 33- EATON-B - İSTANBUL; (Şakir KURU- Okan ŞEN) 34- EATON-C - İSTANBUL; (Hakan MİSLİ- Taner KUZU) 35- EATON-D - İSTANBUL; (Tufan Abdullah KARACAYILMAZ- Hamza DEĞİRMENCİ) 36- EATON-E - İSTANBUL; (Mustafa DEMİR- Bertan BAKTAŞ) 37- MOR MENEKŞELER - İSTANBUL; (Furkan ÇAMLIYURT- Ahmet Selim ALTUNSU- Fatih AKIN- Ömer TÜMER) Destek olabilmek adına bu seneden itibaren şirketim adına katılımda bulunmaya çalışacağım. Herkese başarılar dilerim.
 6. Forum Buluşması Öneriler

  Bana kalırsa en az 1 yıl üyelik, artı ekipman alım satımı hariç en az 10 yorum paylaşımı yapmış olmak şartı olsun.
 7. Rıdvan Şahin nickname=Rıdvan açık yeşil istanbul
 8. ma long ve meselleri

  bu çocuk da fena değil dimayı filan sollar diyim size baksanıza ma long reisten 2 set almış.
 9. ZJK & JOO

  değişik açıdan izlerken, oynuyormuş gibi hissettim. paylaşım için sağol dostum. not: belli bi seviyeden sonrasına defans mefans sökmüyor...
 10. Hep yabancı oyuncuları mı izliyeceğiz kardeşim. Her ikisi de çok sevdiğim sporcular güzelde bir maç olmuş. ,
 11. üstteki yazıma ek olarak : şayet ayaklarınız süper hızlı ve kondüsyonunuz da çok yüksek değilse tuningli/tuningsiz çin lastiğinden uzak durmakta yarar var hareketi tam yapma zorunluluğu nedeni ile benim 10-15 spin çekerek harcadığım eforu siz 5-6 spinde harcarsınız, yani uzun soluklu 5 setlik bir maçta o eforu çok arasınız ve sizi top tutarak/yorarak yenmek çok zor olmaz. Yenme hırsım çok yüksek değildir ama kimsede şu maçı kaybedeyim diyerek maça çıkmaz.
 12. Ittf Ranking Ve Usatt Ranking

  Bu konuda önemli olan sporcunun gücü ve bu gücün yanında aktifliği de önemli bakıyorsun çin milli takımına takım politikaları form durum ve başka birtakım sebeplerle atıyorum örneğin zhang jike yi 2-3 turnuvaya götürmüyor bu esnada ma long xu xin fan zhendon dima vs tüm bireysel rakipleri turnuvalara katılıp az yada çok puan yapıyorlar ma long 1. ama sanmıyorum ki zhang la maça çıkarken ha bunun rank ı düşük çakar geçerim diyordur :) Diğer bir konu da amerikalılar inç ile ölçer bizler metre ile ama oyuncunun gücü aynıdır ve sıralamadaki yeri az çok aynıdır. yeri gelmişken Hakan Kırık arkadaşıma camiamıza tt rating sistemini kazandırdığı için de tekrar teşekkür ederim. herkese iyi forumlar bol spinli günler..
 13. Merhaba. Kişisel kanaatim evvela yeterince hızlı olmalı çin lastikleri (tuningsiz ortalama çin lastikleri nationallar filan değil) biliyorsunuz nispeten yavaş, ikincisi çok sürtünmeli ve çoğunlukla yapışkanlı üst yüzey çok falso verebilmesinin yanında çok da falsodan etkilenecektir bu sebepten kontrolü elden bırakmayan hisli bir tahta olmalı. Diğer düşünülmesi gereken çin lastikleri zaten ağır olacağından tahtanın ortalamadan en az bir tık daha hafif olmasında fayda olacaktır. Ha tuning ilmini öğrenirim yaparım uğraşırım birkaç takım (tek bir tahta için) aynı lastiği alır dönüşümlü tuningler kullanırım tuningi öğrenirken ve tuninglerken de en az bir iki lastiği de ziyan etsemde farketmez diyorsanız tuningli çin lastiği ile off- yada off antrenman şansınız çok yoksa all+ dış katmanı sert ağaç olan 5 kat tahtalar düşünülebilir.
 14. Raket Önerisi

  merhaba çift taraf süper soft al sünger kalınlıkları 2 mm al başlangıç için yeterli. kolay gelsin
 15. 40+Plastik Topların Lastiklere Etkisi.

  Ben bu konuda 40+ top lastikleri daha fazla eskitir fikrine katılmıyorum. Toplar değiştiğinde 40+ topun genel farkları olarak daha ağır - spin vermesi daha zor - şutlarda nispeten selüloz topa göre daha yavaş olması özellikleri ortaya çıktı. Ve bu özelliklerden aynı hareket ile selülöz topa oranla daha az spinli toplar atılması konusunda neredeyse herkes hemfikir. selülöz topu çok yakından incelersek yüzey pürüzlülüğünün plastik topa göre daha fazla olduğunu görürüz daha fazla spinlenebilmesinin sebeplerinden biri de budur zaten.yani selülöz top daha sürtünmeli yüzeye sahiptir, aynı lastiği pürüzlü bir topu fırçalamak için kullanırsanız mı daha çabuk yıpranır eskir yoksa daha pürüzsüz yüzeyli bir topu fırçalarsanız mı daha çabur eskir sorusu geliyor aklıma. Sonuç olarak bence aynı şartlarda oynan aynı şartlarda muhafaza edilen aynı marka model iki lastikten selülöz top ile oynanmakta olanı daha çabuk eskir. Saygılarımla.