Rıdvan

Üyeler
 • İçerik sayısı

  1.355
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  98

Rıdvan en son 9 Şubat tarihinde kazandı

En beğenilen içerik seçildi

Topluluk Puanı

1.106 Çok İyi

1 Takipçi

Rıdvan Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 01-07-1979

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  istanbul
 • İlgi alanları
  Masa Tenisi(HOBİ DEĞİL TUTKU),Sinema,Müzik,Bilgisayar,Teknoloji.

Erişim Bilgileri

 • MSN
  sahin.ridvan03@hotmail.com

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

1.631 profil görüntüleme
 1. Forum Buluşması Öneriler

  Bana kalırsa en az 1 yıl üyelik, artı ekipman alım satımı hariç en az 10 yorum paylaşımı yapmış olmak şartı olsun.
 2. Rıdvan Şahin nickname=Rıdvan açık yeşil istanbul
 3. ma long ve meselleri

  bu çocuk da fena değil dimayı filan sollar diyim size baksanıza ma long reisten 2 set almış.
 4. ZJK & JOO

  değişik açıdan izlerken, oynuyormuş gibi hissettim. paylaşım için sağol dostum. not: belli bi seviyeden sonrasına defans mefans sökmüyor...
 5. Hep yabancı oyuncuları mı izliyeceğiz kardeşim. Her ikisi de çok sevdiğim sporcular güzelde bir maç olmuş. ,
 6. üstteki yazıma ek olarak : şayet ayaklarınız süper hızlı ve kondüsyonunuz da çok yüksek değilse tuningli/tuningsiz çin lastiğinden uzak durmakta yarar var hareketi tam yapma zorunluluğu nedeni ile benim 10-15 spin çekerek harcadığım eforu siz 5-6 spinde harcarsınız, yani uzun soluklu 5 setlik bir maçta o eforu çok arasınız ve sizi top tutarak/yorarak yenmek çok zor olmaz. Yenme hırsım çok yüksek değildir ama kimsede şu maçı kaybedeyim diyerek maça çıkmaz.
 7. Ittf Ranking Ve Usatt Ranking

  Bu konuda önemli olan sporcunun gücü ve bu gücün yanında aktifliği de önemli bakıyorsun çin milli takımına takım politikaları form durum ve başka birtakım sebeplerle atıyorum örneğin zhang jike yi 2-3 turnuvaya götürmüyor bu esnada ma long xu xin fan zhendon dima vs tüm bireysel rakipleri turnuvalara katılıp az yada çok puan yapıyorlar ma long 1. ama sanmıyorum ki zhang la maça çıkarken ha bunun rank ı düşük çakar geçerim diyordur :) Diğer bir konu da amerikalılar inç ile ölçer bizler metre ile ama oyuncunun gücü aynıdır ve sıralamadaki yeri az çok aynıdır. yeri gelmişken Hakan Kırık arkadaşıma camiamıza tt rating sistemini kazandırdığı için de tekrar teşekkür ederim. herkese iyi forumlar bol spinli günler..
 8. Merhaba. Kişisel kanaatim evvela yeterince hızlı olmalı çin lastikleri (tuningsiz ortalama çin lastikleri nationallar filan değil) biliyorsunuz nispeten yavaş, ikincisi çok sürtünmeli ve çoğunlukla yapışkanlı üst yüzey çok falso verebilmesinin yanında çok da falsodan etkilenecektir bu sebepten kontrolü elden bırakmayan hisli bir tahta olmalı. Diğer düşünülmesi gereken çin lastikleri zaten ağır olacağından tahtanın ortalamadan en az bir tık daha hafif olmasında fayda olacaktır. Ha tuning ilmini öğrenirim yaparım uğraşırım birkaç takım (tek bir tahta için) aynı lastiği alır dönüşümlü tuningler kullanırım tuningi öğrenirken ve tuninglerken de en az bir iki lastiği de ziyan etsemde farketmez diyorsanız tuningli çin lastiği ile off- yada off antrenman şansınız çok yoksa all+ dış katmanı sert ağaç olan 5 kat tahtalar düşünülebilir.
 9. Raket Önerisi

  merhaba çift taraf süper soft al sünger kalınlıkları 2 mm al başlangıç için yeterli. kolay gelsin
 10. 40+Plastik Topların Lastiklere Etkisi.

  Ben bu konuda 40+ top lastikleri daha fazla eskitir fikrine katılmıyorum. Toplar değiştiğinde 40+ topun genel farkları olarak daha ağır - spin vermesi daha zor - şutlarda nispeten selüloz topa göre daha yavaş olması özellikleri ortaya çıktı. Ve bu özelliklerden aynı hareket ile selülöz topa oranla daha az spinli toplar atılması konusunda neredeyse herkes hemfikir. selülöz topu çok yakından incelersek yüzey pürüzlülüğünün plastik topa göre daha fazla olduğunu görürüz daha fazla spinlenebilmesinin sebeplerinden biri de budur zaten.yani selülöz top daha sürtünmeli yüzeye sahiptir, aynı lastiği pürüzlü bir topu fırçalamak için kullanırsanız mı daha çabuk yıpranır eskir yoksa daha pürüzsüz yüzeyli bir topu fırçalarsanız mı daha çabur eskir sorusu geliyor aklıma. Sonuç olarak bence aynı şartlarda oynan aynı şartlarda muhafaza edilen aynı marka model iki lastikten selülöz top ile oynanmakta olanı daha çabuk eskir. Saygılarımla.
 11. shibaev kudurmuş 3-0 tertemiz ayıtlamış dima yı :) yada dima shibaev'e yüklü bahis yapmış ahahaha
 12. Raket Kırıldı

  Geçmiş olsun eğer çok büyük bir anısı yoksa ya da çok çok pahalı ve ünlü bir tahta değilse boşver değmez yeni bir tahta al.
 13. Merhabalar forumdaşlar şu an sports tv de canlı yayın var. Lütfen en azından twitter dan @Eren_YazIcIoglu @sportstv_tr Mesaj atarak masatenisi yayınlarının yaygınlaşmasını talep edin
 14. Bayram Tebriği

  Herkese iyi bayramlar.
 15. Nittaku Ludeack

  şişko onurun becerikli hali ehehehehehe