moktav

Üyeler
 • İçerik sayısı

  154
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  5

Topluluk Puanı

37 Çok İyi

moktav Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü 01-01-1973

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  Kırıkkale
 • İlgi alanları
  Masa Tenisi Yüzme

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

436 profil görüntüleme
 1. Yeni bir Waldner geliyor.

  Hakikaten ben de videoları izlerken geçenlerde dikkatimi çekmişti. Müthiş bir oyuncu olacağa benziyor. Tomakazu ile de çekişebilir...
 2. Dimitrij Ovtcharov'un raketi.

  En son yapılan hakem eğitim seminerinde aynen şöyle denilmiştir: "Raket kaplama malzemesi tablayı tamamen kaplamalı, ancak taşmamalıdır. Sadece tablanın raket sapına en yakın ve parmaklarla kavranan kısmı kaplanmamış bırakılabilir veya herhangi bir malzemeyle kaplanabilir. (Bu kural, oyun kuralları 2.madde de geçmektedir.) NOT: Kaplama malzemesinin tablayı 2 mm fazla veya 2 mm eksik kaplaması, birçok başhakem tarafından kabul edilebilir. Özellikle sınıf 1 ve sınıf 2 engelli oyuncular topa vurduktan sonra kendilerini oturma pozisyonlarına geri itmek için sıkça raketlerini kullanırlar. Bunu yaparken de raketleri ile masa üstüne dokunurlar. Bu nedenle, kaplama çıkıntısı masa kenarı ve üzerinin korunmasına yardımcı olabilir ve biraz daha büyük çıkıntıya izin verilebilir." Bu açıklamadan anlaşıldığı üzere raket tablasına yapıştırılmış lastiğin taşma yaptığı durumlarda başhakeme danışıldığında, başhakem 2 mm ye kadar olan taşmaları kabul edebilir deniyor. Hakem seminerleri her sene yapıldığından ITTF tarafından güncellenen kurallar hakemlerimize anlatılmakta ve kuralların yaygınlaşması sağlanmaktadır. Saygılarımla... Murat OKTAV Kırıkkale İl Hakem Kurulu Başkanı.
 3. Merhaba Gökhan Bey

  Sadece tahta ile ilgilenebilirim. Sıfırı 189 TL alabiliyorum.

  Ben 100 TL verebilirim, düşünürseniz mesaj atınız. Saygılar.

 4. Bu durumda ne olur

  Masayı hareket ettirmiyorsa ve raketi ile istemsiz şekilde kazara vuruyorsa faul olmaz.
 5. Nittaku Resoud

  Peter 79 denen kişi koleksiyoncu. Mytabletennis forumunu baştan sona okuyun. Eleman gerçekten satın almış gözüküyor. Elinde bi dünya tahta var. Sanıyorum tt11 den satın almış ve forumda sorulan tüm sorulara cevap vermiş.
 6. Oyun Kuralı Ile Ilgili Bir Soru ?

  Hocam arkadaş servis atmıyormuş oyun esnasında topu önce rakip sahaya değdirip, tabii topa backspin verip, rakip oyuncular müdahale edemeden kendi sahasına geri düşürtüyormuş. Top havadayken topu kafalarına vurabilirler aslında. Masaya değmemek şartıyla... Rakip takımın sahasına da geçebilirler vurmak için. Böyle örnekler var videolarda.
 7. Yanus Df Ve Emektar Bir Tahta

  Merhaba yanus DF 2.0 kullanan biri olarak attığınız servislerin etkili ya da spinli olacağını sanmam. Yanus DF gayet kontrollü bir lastik olmasının yanında çok spinli bir lastik sayılmaz. Blok ve şutları harikadır ama masadan azıcık açılmaya kalktığınızda hele ki defans tahtasıyla kullanıyorsanız tamamen etkisizleşiyor. Daha spinli lastikler denemelisiniz. Yukarıdaki önerilere kesinlikle katılıyorum. Ekipmanı en azından bir 5 dakika denemeden satın almayın. Deneme esnasında kendinize servis attırın ve servis atın. Bh tarafınıza gelen servisleri devamlı yiyorsanız en azından bh tarafına uzun pütür takabilirsiniz. Tabii pütür olayına girince kafanız temelli karışacaktır. Ya da 2.el ucuz yollu lastikler satın alın, deneyin. Memnun kaldığınız olduğunda onun yenisini alırsınız. En azından aynı parayla çok lastik denemiş olursunuz. Saygılar.
 8. Sizce En Iyi Uzun Pütür (Acil)

  donic piranja formula OX
 9. Yeni Forum Üyesi

  Hoşgeldiniz umarım uzun yıllar masa tenisi oynarsınız. Saygılar ve iyi forumlar
 10. Kaymaz Zemin Kaplaması Onerir Misiniz

  Ben PVC büro tipi kaplattım. Hem yumuşak hem sağlam. Çok da memnunuz hiç kayma yapmıyor. Ayağımızı ıslatmaya gerek kalmıyor. Sanıyorum 4 yıl evvel m2 si 18 TL den satın alınmıştı. Saygılar.
 11. 4. Adana Veteran Masatenisi Turnuvası

  Merhaba Kırıkkaleden selamlar Allah izin verirse ben de orada olacağım. Umarım zevkli maçlar olur. Saygılar ve iyi forumlar...
 12. Ittf Avrupa Top 16

  Monteiro 3 2 kazandı diye biliyorum. Maçı seyrettim çünkü... Ovtcharov final maçını kaybetti...
 13. Forumdaşlarıma Saygılarımla Duyrulur.

  Allah işinizi gücünüzü rast getirsin efendim. Herhalde bana 3 seans gerekir :) Hayırlı kazançlar ve bol miktarda başarılı ekimler dilerim. Saygılarımla...
 14. Uzun Pütür Ile Fh Spin+Block

  Elbette... Ancak ben pütür tarafını çevirerek düzlastikle spin yapamıyorum. Açıları ayarlayamadığımdan halen pütürle spin ya da şut yapıyorum. Amacım ruwen filus gibi döndürerek spin yapmak ama halen antrenmanlarım yetersiz. Belki ileride beceririm. Saygılar.