mristanblue

Üyeler
 • İçerik sayısı

  6
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazandığı gün sayısı

  2

Topluluk Puanı

11 İyi

mristanblue Hakkında

 • Derece
  Üye
 • Doğum Günü

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet:
  Bay
 • Şehir / Semt:
  İstanbul / Adana

Yakınlardaki profil ziyaretçileri

204 profil görüntüleme
 1. Bulunan forum buluşması Tişörtü

  Maç sırasında çANTAMIN ÜZERİNE KONUP, ÇANTAMdan malzeme ihtiyacı olan arkdaşımca da benim sanılarak ÇANTAMIN İÇİNE KONAN FORUM tişörtü. Servet Abi'nin olabilir, soramadım henüz. x-large beden. Çıkarsa sahibi tarafından çıkmazsa isteyen bir arkadaşımıza vereyim. Önceden haber vererek Fenerbahçe veteran masa tenisi derneğinden teslim alabilir.
 2. Arkadaşların bir kısmı benim gibi dirsekliği takıp oynuyor ama hiçbirimiz aşağıdaki basit 3 - 4 dakikalık egzersizleri yapmıyoruz. 3 - 4 ay çektikten sonra bu göreceğiniz hareketlerle daha ilk masajda ağrılar bariz azaldı. Mucize sonuçları var, titreşim masaj cihazı, ibobrufen haplar vs bir türlü geçmemişti halbuki. Burdaki tüm videolar fizik terapi doktor veya uzmanlarından. Musluk açarken bile az az dirseğin iki parmak önü, iki parmak üstüne denk gelen noktam sızlardı, ama bu egzersizlerle ilk çalışmadan itibaren iyileşme sağladım, bir süre devam etmek lazım. Dil İngilizce ama görüntüden napması gerektiği anlaşılıyor: O dirsek altı üst kas grubunu elle sıkıp kası veya konu çevirdiğinizde 10 saniye öyle bekleyin diyor uzman. çevirip hemen bırakmayın. En enteresanı ise ağrıyan nokta - epikondilin direk üzerine ve çevresine yanlamasına bastırarak yapılan masaj 8 önce diğer ısıtmaları yapmak lazım, ve acı miktarına göre aşırı zorlamadan ) . Şayet yırtık varsa ( çok çok azınız) zorlayarak artırabilirsiniz, o temel dirsek altı kas grubunu esneterek ağrıda azalma sağlayamıyorsanız bir uzmana gösterin, yırtık vs var mı diye görüntüleniyor. Bu alttaki ise tenisçi dirseğinde ileri safhada oluşmuş bir yırtığın dikilmesi ameliyatı. Masaj yaparken derinin altında temas kurduğunuz yeri görmeniz için: istisnai tenisçi dirseği iyileşme videosu ( yukardakilerle beraber olması kaydıyla ) : Bu adam bir müsizyen, berber vs. Hint yağı kompresi ile (n11.com'da litresi 25tl'den bulunabilir, 50cc'si ise 20tl! ) nasıl iyileştiğini anlatıyor; gayet ikna edici. Püf noktası, gece yatarken farketmeden dirseğimizdeki acıyı artıracak pozisyonda tutabiliyoruz, sarmanın bu açıdan da koruyucu etkisi var. Ağrıyan nokta üzerine gece boyu baskı, gece boyu hareket eden kolun acıtan irrite eden pozisyonla dirseğe baskı yapmasını da önlüyor , hint yağı da muhakkak sağlıklıdır. Çörek otu yağı da ödem giderir, dirsekte pek ödem olduğu düşünülmüyor ama az da olsa olsa olabilir. bu video da sadece tendon , epikondil vs neresi görün diye.
 3. Küçük Kardeşimi Masa Tenisine Nasıl Isındırabilirim?

  Merhaba Sefa Kardeşim; Bir hocaya kulübe ulakabilir mi bilmiyorum şartlarınızı. Ama bu geçen sürede şu aşağıdaki yöntemler mükemmel bir ön hazırlık olur: Bence önce kardeşin raket üzerinde top sektirsin ve kişisel sektirme rekoru geliştirsin ve ufak ödüller koy ona. Örneğin önce 20 kez sektirdiğinde sakız. 50 yaptığında dondurma. Bu arada bir zevk te alır. Sonra Badminton denen şu çıta gibi raketleri ve paraşüt gibi topları olan setler 35 tl civarına carrrefour benzeri yerlerde satılıyor. Onunla karşılıklı paslaşması çok zevklidir. Bu paslaşma sırasında farketmeden tüm raketli sporlar için top takibi, topla raket temas yeri, topa vuracağı yöne göre raketi tutma becerileri geliştirir.
 4. Xiom�Un Yeni Tahtası Vega Pro

  Emek için tebrikler. Çeviriye Ufak katkı yapmak istiyorum : İngilizce başlığı "Jointless Wood" olan bölümün çevirisi için : - Ek(leme)siz yani yekpare Tahta (katmanı) : Katmana dikkatli baktığınızda ek yeri görürsünüz, çünkü örneğin o genişlikte gül ağacı bulmak zordur parçalar yapıştırılarak yüzey oluşturulur, bu da ikiye ayrılmış ayakkabıyı yapıştırıp giymeye benzer (diye aşağılamış ek yerli katmanları) =) Eklem yeri olmayan tahta ( her bir katmanı kastediyor ) performans ve stabiliteyi artırır diyor yazı. Ve kendi tahta katmanları yekpare imiş. Benim fikrimce , eğer raket tek katman olsaydı yapıştırma - ek yeri hissi azaltırdı. Ama, Raket çok katmandan oluştuğu için his ele o tek katmandan gitmiyor. Örneğin o 5 - 7 katmana çarpan top ele o 7 katmanın hissini toplu halde veriyor. Ama yine de, yumuşak vuruşlarda topu üst katmanın attığını varsayarsak ( bilmiyorum ) , üst yüzeyin tek parça olması belki daha iyidir; bağlasın bu işi yapan arkadaşlar ( imalatçı) raketin sapına bir sensör net bir şey söylesinler durum bu ise. Yoksa kireçli su buş. makinesinin (suyun ulaşmadığı) motoruna zarar verir gibi hafif atmasyon bir durum şüphesi oluşuyor. Selamlar.
 5. Yapımı aşırı zor değil görünüyor, yatkın olanlar için. Yaparsanız sonuçlardan haberdar edin. Muhtelif modellerden örnekler : - eski harddiskten - detaylı ve güzel anlatımı var. http://www.youtube.com/user/kassii881?feature=watch http://www.youtube.com/watch?v=74vrouyfPcc
 6. Noshad Alamiyan-Adrien Mattenet 2013